КОШНИЧКА

0 артикла

Twister T2 - автоматски тример

Цена: 0.00ден
  • Код:
    1532
  • Тежина:
    97.500 кг

Twister T2 е најбрзиот тример во светот!

Опремен со најмоќниот вакум во индустријата, во комбинација со патентирано геометриско сечило, овој тример обезбедува сечење колку што е можно поблиску до основата. Едноставно одржување! Материјалите и бојата се користат за да се направи тример отпорен на гребење. Можете да го расклопите тримерot за целосно чистење, за помалку од 10 секунди без алатки! Лесно и целосно оперативно од страна на гроверите.

Водоотпорни електрични панели и мотори овозможуваат целосно чистење при висок притисок. Механизам на клип кој обезбедува ултра-брзо, исклучително прецизно прилагодување на ножот (0.0009 "/ .023 mm за клик). назад-до-назад, за уште повисоки профити! Можно е да се користат две машини директно поврзани едни со други за обработка на поголеми количини.

Сув или влажен материјал, овој тример може да процесира со само една промена на барабанот!

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Twister T2 - автоматски тример или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Технички податоци:

- Влезен напон: 120V
- Тековни: 14.8 A
- Мотор на сечивото:1HP, со механизам за ладење, од нерѓосувачки челик
- мотор на барабан 1 / 30HP, епоксидни слој, водоотпорен
- Должина: 107,9 cm
- Ширина, со тркала: 69.9cm
- Ширина без тркала: 52.2cm
- Висина: 82 см
- Висина без тркала: 76см


 

Нашите водечки брендови