КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА CANNA СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Canna D-Block 1L - прочистувачки раствор

Canna D-Block 1L - прочистувачки раствор

Цена: 2,035.00ден
  • Код:
    1487
  • Тежина:
    1.100 кг

D-Block е органски производ, базиран на прочистувачки препарати.

 

ја чисти и заштитува од затнување вашиот систем за наводнување за време на одгледувањето. Истотака го спречува натрупувањето на тиња. Употребувајте D-Block превентивно со секое поливање (производот е наполно нетоксичен).

 

Пред секој нов плод е препорачливо да се наполни системот со чиста вода и D-Block (со корегиранo рН 5.2), за да го заштитите системот и да се спречите секакви затнувања за време на следната обработка.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Canna D-Block 1L - прочистувачки раствор или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Дозирање:

 

10 мл / 100 литра разтвор

 


Во случај на контакт со кожа или око, исплакнете
Чувајте на ладно, темно место, без опасност од замрзнување
Да се ​​чува подалеку од дофат и поглед на деца

Нашите водечки брендови