КОШНИЧКА

0 артикла
Дома САКСИИ Tex Pot 1L Црна - саксија од геотекстил

Tex Pot 1L Црна - саксија од геотекстил

Цена: 70.00ден
  • Код:
    1468

Изработени од рециклирачки полипропиленумски геотекстил, саксиите TEXPOT го подобруваат снабдувањето на корените со кислород и гарантираат оптимално протекување на излишната вода од субстратот. 

Го спречуваат развојот на "шетачките" корени. Одговара за сите видови субстрат и методи на одгледување.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Tex Pot 1L Црна - саксија од геотекстил или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.