КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ГРОУБОКСОВИ HOMEBOX GROWLAB GrowLab GL60 /60 x 60 x 160cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

GrowLab GL60 /60 x 60 x 160cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 7,610.00ден
 • Код:
  1406
 • Тежина:
  8.000 кг

GrowLab GL 60 е идеален за еден Wilma 4 систем или 4 x 7 литaрски саксии, одговара за 150 W осветлување.

 

 • Интериер: сребренаста рефлектирачка фолија.
 • Екстериер: водоотпорно црно платно.
 • Прозорци за посматрање: Без
 • Подобрена отпорност на тежина
 • Цврста рамка со прашинеста покривка
 • Помага против рѓа и придонесува почист изглед; цевките се со подебели ѕидови од претходните модели
 • Светлорефлектирачки сребрен филм од внатре
 • Забележително зголемување на рефлектирачката способност за подобар светлосен коефициент
 • Терморефлектирачки
 • Материјалот на шаторот рефлектира 97% од сите топлински лачења за максимална изолација
 • Целосно нетоксичен
 • Нема да реагира под влијание на светлина и топлина, не испушта гасови, кои би наштетиле на растенијата
 • Подобрени патенти и текстил
 • Подебело и густо платно од претходните модели, со најдобрите патенти на пазарот
 • Подвижни потпори на таванот
 • Лесно прикрепете го осветлувањето и останатиот дел од опремата; сите делови поставете ги на саканите места за подобра функционалност
 • Регулирачки отвори за вентилатори и воздуховоди
 • Немате потреба од редуктори или стеги
 • Водонепропуслив под
 • Второ дно, кое може да се извади и исчисти меѓу приносот
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете GrowLab GL60 /60 x 60 x 160cm/ - гроубокс за одгледување на растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Спецификации:
- Препорачливо осветлување: 150 W 
- Димензии: 60 x 60 x 160cm
- Влезови:
-Влезен/Излезен: (3) / 130мм
-Жица: (2) /100 мм
- Отовори за воздух: 3
- Врати: 1

Нашите водечки брендови