Јазик &
MK /
Јазик
0
Јазик &
MK /
Јазик
  •      

AHH - аквасистем

Цена: 7,100.00ден
  • Код:
    13
  • Тежина:
    0.500 кг

Аквасистемот  на „Advanced hydroponic of Holland” е комплетен хидропоничен систем кој им помага на вашите растенија да ја добијат потребната физичка контрола и екстензивно наводнување со додаток во исхраната во секое време.

Додека заштедувате време, исто така вашите растенија растат побрзо! Аква системот е дизајниран за домашно размножување. Самото одгледување & nbsp; е многу лесно. Поставувањето на една сесија трае пет минути, следејќи ги инструкциите во приложената инструкција.

Начин на употреба:

Истурете нутритивниот раствор во надворешната кофа, наполнете внатрешната кофа со керамзит и засадете од 1 до 3 растенија. Колку помалку растенијата засадите, толку поголеми растенија ќе добиете. Соединете го компресорот со часовникот прекинувач и наместете наводнување според вашите потреби. Во добро проветрени простории со температура од 25-28 степени Целзиусови, можете да оставите аквасистемот да работи во текот на целиот светол период - на тој начин компресорот може да биде вклучен во истиот прекинувач како на светилките. Или, можете да дистрибуирате напојување во редовни 4-8 парчиња. циклуси дневно, по 15-30 минути.

Експресна нарачка

(Само 4 полиња пополнете во)
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нови продукти

Најпродавани

Нашите водечки брендови