КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ГРОУБОКСОВИ CULTIBOX Cultibox Light 120 /120x120x200cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

Cultibox Light 120 /120x120x200cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 7,400.00ден
  • Код:
    1319
  • Тежина:
    8.000 кг

Cultibox Light 120x120x200cm е голем гроубокс за одгледување на растенија во затворен простор.

 

Висок, со цврста структура, ова кутија има идеален сооднос цена / квалитет

За да се спојат сите делови на овој бокс оди многу брзо и лесно, тоа трае само 15 минути. Внатрешноста на Cultibox е целосно изработена од Diamond Mylar Coating, која ви овозможува да го добиете најдобриот одраз на светлината во затворен простор, со што вашите растенија ќе станат живи и здрави!

- Благодарение на дебелината на облогата  Mylar, интензитетот на одразувањето е максимално зголемен 
- Структура од нерѓосувачки челик
- Структурата му подржува и до 25 килограма  рефлектор и вентилација
- Херметичко затворен
- Лесно се склопува: околу 15 минути

Зафатнина / плоштина: 1,44кв. м.

 

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Cultibox Light 120 /120x120x200cm/ - гроубокс за одгледување на растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови