КОШНИЧКА

0 артикла

Essentials pH тест

Цена: 400.00ден
 • Код:
  1313
 • Тежина:
  0.100 кг

Лесен за употреба, евтин и економичен тест за киселоста на работниот раствор.

 

 • Ставете од растворот што ќе го измерите во епруветата.
 • Додајте неколку капки од индикаторот и тресете.
 • Прочитајте ја pH вредноста според бојата на скалата.
 • Содржи 30ml, доволно за 150 мерења со pH опсег 5.6-7.4 и точност на читање 0.2.
 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Essentials pH тест или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови