КОШНИЧКА

0 артикла
Дома АКСЕСОРИ-ДОДАТОЦИ ЗАШТИТНИ ОЧИЛА И ЗЕЛЕНА СВЕТЛИНА Newlite Vision HPS Full pack - очила со заштитни стакла

Newlite Vision HPS Full pack - очила со заштитни стакла

Цена: 1,730.00ден
 • Код:
  1312
 • Тежина:
  0.200 кг

Очила за високо осветлени простории NewLite Vision

 

Очилата се дизајнирани за да го добиете најдоброто внатрешно и надворешно осветлување во затворен простор и поради тоа, тие се направени од висококвалитетни и технолошки материјали кои  ви овозможува да го почувствувате силното светло што доаѓа од светилките како да било сончево без да ја менувате природната боја на вашиот растенија.

Сините леќи се специјално дизајнирани за да ја прилагодат портокалово-црвената боја која произлегува од светлината особено на натриумските ламби, што ви дава целосна слобода и удобност кога станува збор за работа. Што повеќе, тие не само што врши чисто практична карактеристика, но исто така  ќе ги заштити вашите очи од силните зраци на натриум ламби и од прскање со  производи или нутритивни решенија.

Очилата се неопходен додаток за моментите кога сакате да ги видите вашите растенија во светлиот период без да им наштетите на вашите очи

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Newlite Vision HPS Full pack - очила со заштитни стакла или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Функции за заштита:

 • Носач за предни леќи
 • Сини леќи
 • Темни очила за надворешна употреба под силно сонце
 • Зголемување - Како дополнителна опција, таа е поставена помеѓу око и сините леќи.
 • Способна прилагодлива лента за на глава. 
 • Компактен случај од неопренова ципа

Нашите водечки брендови