КОШНИЧКА

0 артикла
Дома АКСЕСОРИ-ДОДАТОЦИ ЗАШТИТНИ ОЧИЛА И ЗЕЛЕНА СВЕТЛИНА Newlite Vision HPS Standard - очила со заштитни стакла

Newlite Vision HPS Standard - очила со заштитни стакла

Цена: 1,540.00ден
  • Код:
    1311
  • Тежина:
    0.200 кг

Очила за високо осветлени простории NewLite Vision

 

Очилата се дизајнирани за да го добиете најдоброто внатрешно и надворешно осветлување во затворен простор и поради тоа, тие се направени од висококвалитетни и технолошки материјали кои ви овозможуваат да го почувствувате силното светло што доаѓа од светилките како да било сончево без да ја менувате природната боја на вашето растенија.

Сините леќи се специјално дизајнирани за прилагодување на портокалово-црвената боја која произлегува од светлината, особено на натриумските ламби, и ви дава целосна слобода и удобност при работа. Покрај тоа, тие не само што прават чисто практични но ќе ги заштити вашите очи од силните зраци на натриум ламбите и од прскање со  производи или нутритивни раствори.

Очилата се неопходен додаток за моментите кога сакате да ги видите вашите растенија во светлиот период без да им штетите на очите.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Функција за заштита:

  • Држач за предни леќи
  • Сини  леќи
  • Можност за прилагодување на лента за на глава.
  • Пластичен случај

Нашите водечки брендови

Нови продукти