КОШНИЧКА

0 артикла

TnB CO2 Enhancer 240g пакетче

Цена: 2,420.00ден
  • Код:
    1284
  • Тежина:
    0.300 кг

Целосно органски производ, 100% органски состојки!

 

Кога се активирани, овие состојки создаваат експлозија на CO2, кој може да достигне до 1200 ррм во простории со големина 12x12x12.TNB Naturals CO2 е најдобриот и најефективниот начин да се добие адекватно количество CO2, за вашата оранжерија, бокс или внатрешна градина. Овој производ ќе ја елиминира потребата од опасните пропан греачи и регулирачки уреди. Овој прекрасен начин за доставување на CO2 во атмосферата е целосно натурален и бара единствено ладна вода, за да се активира. Секоја туба издржува до две седмици и има потенцијал да го удвои производството на сите растенија.

TNB Naturals доаѓа во удобно пакетче за полнење на вашето шише.TNB CO2 Refill Pack ви дава можност за повторна употреба на вашите шишиња, така да можете да заштедите пари и да се намали влијанието на околната средина. Само испразнете ја содржината на оригиналното шише, исплакнете и додајте ја содржината на пакетчето. CO2 шишето моментално станува достапна за повторна употреба.
 
Преку фотосинтеза, јаглеродот во СО2 е извлечен и се вклучени во изградбата на лисја, стебла, цвеќиња и овошје. Правилната концентрација на СО2 од почетокот на растот до плодот овозможува побрзо зреење и поголем принос.Предностите на збогатувањето на СО2 се што го намалува времето од сеење до жетва, севкупно забрзување на растот и зголемување на приносите . Растенијата исто така стануваат поотпорни на некои штетници.
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете TnB CO2 Enhancer 240g пакетче или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

Активирајте Enhancer само преку додавање на лада вода, поставете го капакот одново и расклатете. Работи на принцип на процесот фотосинтезата и започнува да распрскува CO2 во рамките на 8 до 10 часа. Употребата на овој производ секој ден или два, е повеќе од неопходно за вашите растенија!Гарантирано зголемен принос!

Нашите водечки брендови