КОШНИЧКА

0 артикла

TnB CO2 Enhancer 240g

Цена: 3,425.00ден
  • Код:
    1283
  • Тежина:
    0.300 кг

Целосно органски производ, 100% органски состојки!

 

Кога се активирани, овие состојки создаваат експлозија на CO2, која може да достигне до 1200 ррм во простории со големина 12x12x12.TNB Naturals CO2 е најдобриот и најефективниот начин да се добие адекватно количество CO2, за вашата оранжерија, бокс или внатрешна градина. Овој производ ќе ја елиминира потребата од опасните пропан греачи и регулирачки уреди. Овој прекрасен начин за доставување на CO2 во атмосферата е целосно натурален и бара единствено ладна вода, за да се активира. Секоја туба издржува до две седмици и има потенцијал да го удвои производството на сите растенија. TNB Naturals Enhancer ја надминува конкуренцијата во сите тестови и истражувања.

Преку фотосинтеза, јаглеродот во СО2 е извлечен и се вклучени во изградбата на лисја, стебла, цвеќиња и овошје. Правилната концентрација на СО2 од почетокот на растот до плодот овозможува побрзо зреење и поголем принос.Предностите на збогатувањето на СО2 се што го намалува времето од сеење до жетва, севкупното забрзување на растот и зголемување на приносите . Растенијата исто така стануваат поотпорни на некои штетници.

 
 
 
 
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете TnB CO2 Enhancer 240g или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Примена:

Активирајте Enhancer само преку додавање на ладна вода, поставете го капакот одново и расклатете. Работи на принцип на процесот фотосинтезата и започнува да распрскува CO2 во рамките на 8 до 10 часа. Употребата на овој производ секој ден или два, е повеќе од неопходно за вашите растенија! Гарантирано зголемен принос!

Нашите водечки брендови