КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ КОМПЛЕТИ Е-Papillon 1000W - комплет осветлување за оранжерија

Е-Papillon 1000W - комплет осветлување за оранжерија

Цена: 34,350.00ден
 • Код:
  1226
 • Тежина:
  4.200 кг

Електрониката и асимилацијата на светлината се предмет на дискусија долго време.

 

Сега има идеално решение. Е-Papillon има многу предности во споредба со другите брендови. Многу просто, го користи истото количество енергија, а произведува повеќе светлина. Тоа станува достижно кога се комбинираат рефлектор со 95% рефлектирачка способност со моќната PHILIPS Green Power 1000watt сијалица.

 

Лесно одржување благодарение на дизајнот на системот. Топлината, која ја произведува сијалицата не се дели директно врз растенијата, туку посредно воздухот, кој ја игра улогата на носител. Благодарение на концепцијата на отворениот рефлектор, жешката точка под лампата е избегната.

 

 • 1000w регулирачки пригушувач (од 600-1150w).

 • Phillips Green Power Plus 1000w EL HPS сијалица.

 • 3 гаранција на телото, 1 година на сијалицата

 • Моќност: 1000W

 • Напон [V]: 220-240V

 • Фасонка: K12x30s

 • Честота [Hz]: 50Hz

 • Број на сијалици [x]: 1

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти