КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ РЕФЛЕКТОРИ ЗАТВОРЕНИ РЕФЛЕКТОРИ СО ЛАДЕЊЕ Monster Warriors Ф200 - разладувачки рефлектор за сијалици 600W - 1000W

Monster Warriors Ф200 - разладувачки рефлектор за сијалици 600W - 1000W

Цена: 12,350.00ден
  • Код:
    1195
  • Тежина:
    1.000 кг

Monster Warriors Ф200 воздушно разладувачки рефлектор за 400W, 600W и 1000W натриумови(HPS) и метал халидни(MH) сијалици.

 

Рефлектира до 99% од светлината.

 

- Големина на рефлекторот: 60 х 62 х 30см

- Големина на отворите е Ф200mm

 

 

 

Главната функција на рефлекторот е да ја рефлектира светлината кон растенијата, да ја покрие максималната површина и да ја рефлектира максималната светлина од сијалицата. Затворените рефлектори не само што нудат рамномерно распрскување на светлината врз растенијата, туку и ладење на сијалиците кои развиваат голема температура.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Monster Warriors Ф200 - разладувачки рефлектор за сијалици 600W - 1000W или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови