КОШНИЧКА

0 артикла
Дома БОРБА СО ШТЕТНИЦИ ИНСЕКТИЦИДИ Luxan Eco tegen spint 250ml - широкоспектарен био инсектицид

Luxan Eco tegen spint 250ml - широкоспектарен био инсектицид

Цена: 1,520.00ден
  • Код:
    1193
  • Тежина:
    0.300 кг

Luxan Ecoе контактно средство кое може да се користи како инсектицид против инсекти и пајаци во одгледувањето на земјоделски и градинарски култури.

 

Дејствува физички на нив и е направен од природни производи. Инсектите (болви, пајаци, мушички, белиоклилки итн.) Со прскање на препаратот не можат да се движат и нивните респираторни отвори стануваат блокирани. Luxan Eco не се апсорбира од растението и затоа може да се примени во близина на периодот на прибирање на приносот.За сите фази од развојот на пајаците и летачките инсекти (вклучувајќи црвени и бели пајаци, лисни мушички, белорилки, инсекти). Повторете ако е потребно.

Штетници што можат да влијаат на вашите растенија вклучуваат: лисни вошки, грини, мравки, бели лисја, бела прашкаста мувла, гниење, па дури и цицачи, како што се стаорци! Додека некои штетници живеат во почвата, други се пренесуваат / ртат во воздухот. . Мувлата, исто така, може да биде голем проблем. За борба против овие штетници, потребни се специјализирани производи!

Инсектицидите се хемиски или биолошки средства за контролирање на штетни инсекти – лисни вошки, црни муви, црви и ларви, thrips, whiteflies, бубачки, woodrubs, мравки, итн Тие се насочени со широк спектар.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Luxan Eco tegen spint 250ml - широкоспектарен био инсектицид или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Дозирање: 25 мл на литар вода

ВНИМАНИЕ: Добро е да се одреди толеранцијата на растението во подготовката со мал тест. Не прскајте на директна сончева светлина или на температура над 25 ° C. По два пати од примената на истата култура, може да забележите дека преостанатиот сјај на растенијата е безопасен. 

Нашите водечки брендови