КОШНИЧКА

0 артикла

Danish tray 110x100 - тава за саксии

Цена: 3,980.00ден
  • Код:
    1185
  • Тежина:
    3.500 кг

Ако имате намера да користите пулверизатори, за да ги напојувате вашите растенија, треба да осигурaте отвори од каде ќе излегува вишокот на хранливи раствори, тие отвори можете да ги направите на дното на вашите саксии, плочи или коцки.

 

Холандските тави, имаат длабоки свиткани дренажни корита, кои помагаат за отекување на хранливите раствори далеку од вашите растенија , на овој начин растението нема да биде постојано во вода. Секоја тројка вклучува и дренажни канали. Ние препорачуваме да користите резба со дијаметар 25 мм и цевки со истиот фитинг, за да можете да го насочите отпадниот резервоар.

При користење на фитинзи со резба 25мм , користете PTFE лента, за да можете да осигурате добра врска. Холандските корита треба да бидат поставени на стабилен рафт, штанд за да се користат правилно.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти