КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА GENERAL HYDROPONICS Bio Protect 250ml - органски стимулант на имунитет и виталност

Bio Protect 250ml - органски стимулант на имунитет и виталност

Цена: 4,980.00ден
  • Код:
    1176
  • Тежина:
    0.300 кг

Bio Protect е е производ кој го зајакнува имунолошкиот систем на растенијата.

 

Ги штити растенијата од инсектите со формирање на заштитен слој на лисјата, ги отфрла инсектите преку зголемување на производството на сокови од отровни алкалоиди во лисјата и цвеќињата. Овие две акции формираат комплетен систем за заштита на растенијата и природно одбиваат инсекти.

 

Сoстав:
Bio Protect се состои од есенции на растенијата, плодовите и микроелементи. Тоа е 100% био.
Како Bio Root и Bio Bloom, доаѓа од еколошко рециклирање, без додадени хемиски или синтетички производи, без вештачко ѓубриво.

Стимуланси за раст и цветање обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од програма за исхрана затоа што ја надградуваат основата и затоа произведуваат одлични резултати кои ги очекувате.
 

Направени од минерали од фармацевтски одделение, General Hydroponics се најбалансираните, ѓубрива со баферна pH вредност на располагање. Тие формираат целосни и избалансирани хранливи раствори за правилна исхрана на растенијата, произведуваат силни енергични растенија, богати со големи, здрави цвеќиња и подобри приноси.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Bio Protect 250ml - органски стимулант на имунитет и виталност или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

 

- фолијарна апликација - 3-5 mL / L (40-60 капки)
- Прскајте навечер, еднаш неделно, при висока влажност
- прво прскање - веднаш по пресадувањето
- не се применува повеќе од 3 пати

Нашите водечки брендови