КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ РЕФЛЕКТОРИ ОТВОРЕНИ РЕФЛЕКТОРИ Heat shield Large - распрскувач на топлина за сијалица од 1000W

Heat shield Large - распрскувач на топлина за сијалица од 1000W

Цена: 2,060.00ден
  • Код:
    1174
  • Тежина:
    0.550 кг

Употребувајќи го распрскувачот кој ја намалува емитуваната топлина од сијалицата, рефлекторот може да биде симнат до 20см над врвовите на растенијата.

 

Исто така може да се монтира под сијалицата за да може да се доближи максимално до врвовитее на растенијата, без ризик од изгорување. Светлината се рефлектира кон рефлекторот за порамномерно осветлување. Одговара за сијалици од 1000W.

 

 

Главната функција на рефлекторот е да ја рефлектира светлината кон растенијата, да ја покрие максималната површина и да ја рефлектира максималната светлина од сијалицата.

Распрскувачот има две функции - да ја намалува топлината и дополнително да ја распрскува светлината

 

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Heat shield Large - распрскувач на топлина за сијалица од 1000W или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови