КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ATAMI ОСНОВНИ ЃУБРИВА B'cuzz 1-Component Nutrition 1L - минерално ѓубриво за растење и цветање

B'cuzz 1-Component Nutrition 1L - минерално ѓубриво за растење и цветање

Цена: 740.00ден
  • Код:
    1120
  • Тежина:
    1.150 кг

Идеалниот состав и лесниот за употреба начин го прават овој производ многу популарен.

1-component soil е професионално- биоминерално ѓубриво без баластни материи, кои можат лесно да се апсорбираат од растението. Тој помога за започнување на цветниот циклус на вашата култура, исто така обезбедува здрав почвен живот. Стимулаторите и течните ѓубрива Atami сe спакувани и запечатени lighttight под затегнувачко капаче, така што квалитетот останува гарантиран.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете B'cuzz 1-Component Nutrition 1L - минерално ѓубриво за растење и цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

ПрименаСпецијално разработен за субстрати богати со калциум. Atami препорачува да се полива само со вода еднаш неделно, кога користите 1-Component Soil Nutrition

  • Во почетниот период: 2.5ml/L.
  • После третата недела: 5ml/L.

pH меѓу 5.5 – 5.8 ; EC меѓу 1.0 – 2.5 ; NPK 3-3-6 (w / v).

Нашите водечки брендови