КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ADVANCED NUTRIENTS ОСНОВНИ ЃУБРИВА Jungle Juice Bloom 1L - минерално ѓубриво за растенија

Jungle Juice Bloom 1L - минерално ѓубриво за растенија

Цена: 410.00ден
 • Код:
  1118
 • Тежина:
  1.150 кг

Jungle Juice Bloom ги обезбедува вашите растенија со елементи како што се фосфор, калиум, магнезиум и сулфур, што резултира со големи и сочни пупки и максимален принос!

Придобивки:

 • Одлична 0-5-4 NPK формула.
 • Дел од 3/степен компонентна линија на - Advanced Nutrients.
 • Состојки на лабораториски и фармацевтски квалитет - без вештачки бои!
 • Изработени од специјалисти за хидропоника.
 • Докажани резултати, тестирани.
 • Погоден за секој метод на одгледување и секоја растечка средина.

 

 

Што претставуваат основните ѓубрива?

Растенијата имаат потреба од многу различни фактори за да растат: светлина, воздух, вода и храна. Кога станува збор за подхранување, исто како и луѓето, растенијата имаат потреба од "балансирана диета". Ова подразбура правилно балансирано ѓубриво, кое ги содржи сите основни елементи за раст, кои претставуваат цврста основа за здрав раст на растенијата. Секакви видови на стимулатори може да се додадат во циклусот на одгледувањето, но основните хранливи елементи се градливите елементи за здрави растенија.

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Jungle Juice Bloom 1L - минерално ѓубриво за растенија или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Не се мешаат концентрираните производи. Прво се раствара Bloom, потоа се додава Micro и добро се меша 30 секунди до 1 минута и на крај се додава Grow и повторно се промешува смесата и тогаш се аплицира.

 

Нашите водечки брендови