КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА ADVANCED NUTRIENTS ОСНОВНИ ЃУБРИВА Jungle Juice Micro 1L - микроелементи

Jungle Juice Micro 1L - микроелементи

Цена: 550.00ден
 • Код:
  1117
 • Тежина:
  1.150 кг

Jungle Juice Micro квалитетно ги храни вашите растенија со азот, железо, калциум и други микроелементи во вистински количини за да ги задоволат нивните потреби. Екстремно хранење од самиот почеток!

Advanced Nutrients - Jungle Juice Micro исто така содржи точна количина на азот, железо и калциум кои се потребни и за нови растенија.

Поволности:

 • 5-0-1 NPK софистицирана формула за најмалите растенија.
 • Дел од 3-степената линија за исхрана.
 • Точни графикони за исхрана, распоред поддржан со сеопфатно истражување.
 • Гарантиран одличен принос и супер продукција.

 

 

Што претставуваат основните ѓубрива?

Растенијата имаат потреба од многу различни фактори за да растат: светлина, воздух, вода и храна. Кога станува збор за подхранување, исто како и луѓето, растенијата имаат потреба од "балансирана диета". Ова подразбура правилно балансирано ѓубриво, кое ги содржи сите основни елементи за раст, кои претставуваат цврста основа за здрав раст на растенијата. Секакви видови на стимулатори може да се додадат во циклусот на одгледувањето, но основните хранливи елементи се градливите елементи за здрави растенија.

 • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Jungle Juice Micro 1L - микроелементи или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Не се мешаат концентрираните производи. Прво се раствара Bloom, потоа се додава Micro и добро се меша 30 секунди до 1 минута и на крај се додава Grow и повторно се промешува смесата и тогаш се аплицира.

 

Нашите водечки брендови