КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЗБОГАТУВАЧИ СТИМУЛАТОРИ ЗА ЦВЕТАЊЕ Geni Top Viagra PK Booster 2.5L - стимулатор на цветање

Geni Top Viagra PK Booster 2.5L - стимулатор на цветање

Цена: 3,110.00ден
  • Код:
    1106
  • Тежина:
    1.700 кг

Top Viagra PK Booster е природно ѓубриво, кое содржи фосфор и калиум во доволни количини, неопходни на вашите растенија за време на фазата на цветање.

Прифаќањето на фосфор го подобрува метаболизмот на растението и го забрзува клеточното делење, а давајќи калиум на растението, тоа ќе има подебело стебло. Калиумот истотака гарантира зголемување на производството на шеќер и кристали, што ќе придаде чудесен вкус и арома на плодот!

Стимулансите за раст и цветање обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од програма за исхрана затоа што ја надградуваат основата и затоа произведуваат одлични резултати кои ги очекувате.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Geni Top Viagra PK Booster 2.5L - стимулатор на цветање или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Примена: 4ml/L. Започнете да поливате со Topviagra bloomstimulator во последните три недели од цветањето. Додајте ги основните ѓубрива за фазата со вредности 1.4 ЕС и потоа додајте Top Viagra. Додајте top viagra до достигане на 2.4 ЕС за најдобри резултати. Потоа можете да додавате ензими, микроелементи и да регулирате рН.

Нашите водечки брендови