КОШНИЧКА

0 артикла

AgroLite 100W - зелена светлина

Цена: 690.00ден
  • Код:
    1092
  • Тежина:
    0.300 кг

Лампа со зелена светлина

 

Зеленото светло се користи за осветлување на површините или целата внатрешна површина, за да можете да ги набљудувате вашите растенија (вклучувајќи прскање за да видите каде го нанесувате спрејот за листови) без да се мешате во нивниот мрачен период. Идеален за големи растителни култури.

Зелената светлина е погодна за набудување на вашите растенија во мрак, без да им правите стрес.

 

Технички податоци:

- Напон [V]: 220-240
- Преклопен: E27
- Боја на светло: зелено
- Тип на светилка: PAR 38 боја
  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете AgroLite 100W - зелена светлина или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови