КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ИНСТРУМЕНТИ ЗА МЕРЕЊЕ PH И EC ТЕСТЕРИ КАЛИБРАЦИЈА Essentials Buffer pH 4 250ml - калибрирачки раствор за pH тестер

Essentials Buffer pH 4 250ml - калибрирачки раствор за pH тестер

Цена: 260.00ден
  • Код:
    1079
  • Тежина:
    0.300 кг

Одржувањето на рН метарот е од суштинско значење за добивање на точни индикации и оддржувањето на вашиот хранлив раствор во рамките на правилниот рН дијапазон.

Essentials пуфер со рН 4 обезбедува точно калибрирање на вашиот рН метар.

 

- Користете редовно, за да го одржувате вашиот рН-метар калибриран

- Загарантирано точни показатели

- Може да се користи со секој бренд на рН метри

 

Секој метар бара одржување, сервис и технички преглед, дури и ако не е расипан.Овој процес се нарекува Калибрација,правилно извршена, калибрацијата ја зголемува продуктивноста, обезбедува конзистентност, компарабилност и компатибилност со тестерите.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Essentials Buffer pH 4 250ml - калибрирачки раствор за pH тестер или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови