КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПУМПИ ВОЗДУШНИ ПУМПИ И КОМПРЕСОРИ Hailea ACO - 009 - вoздушен компресор

Hailea ACO - 009 - вoздушен компресор

Цена: 6,710.00ден
  • Код:
    1073
  • Тежина:
    5.500 кг

Вoздушен компресор сo сребрен корпус за подобро распределување на топлината.

 

Цилиндер и клипот се изработени од нов вид материјал SF3, кој потпомага за помал расход на енергија, подобра компресија и почист воздух.

Во комплетот влегуваат: метален излез за црево; торба со внатрешен дијаметар 6mm; пластичен расклонувач со 12 излези со дијаметар 6mm; метален раслонувач со 12 излези со дијаметар 6mm.

Карактеристики:

- Проток: 110L/min , 6600L/h
- Притисок: >0.035Mpa
- Моќност: 102W
- Влезен напон: 220-240V 50Hz
- Дијаметар на излезот: 6mm
- Шум: <69dB
- Димензии: 278x147x170mm

 

Воздушните пумпи и компресорите наоѓаат многу апликации.Тие се погодни за поврзување со аерициони камења за да се засити работниот раствор со кислород, за аквариуми и многу повеќе.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете Hailea ACO - 009 - вoздушен компресор или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови