КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ПУМПИ ВОЗДУШНИ ПУМПИ И КОМПРЕСОРИ HAILEA ACO - 9601 - воздушна пумпа

HAILEA ACO - 9601 - воздушна пумпа

Цена: 740.00ден
  • Код:
    1067
  • Тежина:
    0.422 кг

Супер-тивка воздушна пумпа. Високо квалитетен загушувач на шум КПД со ниска потрошувачка на енергија изградена за продолжена употреба.

 

Оваа пумпа создава проток на воздух до 3,2 литри во минута, додека во исто време е многу тивка. Одлична за заситување со кислород во резервоарот, аквафарма/аквапонски систем, хидропонски систем.

Карактеристики:

- Напон: 3,2L/min
- Притисок: >0.012Mpa
- Моќност: 2W
- Влезен напон: 220-240V 50Hz
- Дијаметар на излезот: 4mm
- Бука: <40dB
- Размер: 105x77x160mm

Воздушните пумпи и компресорите наоѓаат многу апликации.Тие се погодни за поврзување со аерициони камења за да се засити работниот раствор со кислород, за аквариуми и многу повеќе.

  • Нарачај за 3,000.00ден + Купете HAILEA ACO - 9601 - воздушна пумпа или друг производ од нашата Промо-селекција за да добиете бесплатна достава.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови